zavřít

Dlouhý popis filmu

DMX je šéf skupiny nejlepších lupičů a neexistuje nic, co by nedokázal se svojí skupinou vyřešit. Všechno až na své soukromí.
Jeho dcera je unesena a držena jako rukojmí. Únosci požadují za její vydání vyplacení odměny v diamantech. Jenže ty on právě nemá. Tehdy si uvědomí si, že tohle je nad jeho síly.
Jediným řešením je spojit se s Tchajvanským tajným agentem (JET LI), který právě v oblasti pátrá po smrtícím válečném mechanismu.
Dva zcela rozdílní muži mají teď jeden společný cíl.
Nikdo je nemůže zastavit.

O HERCÍCH
JET LI se opět spojil s producentem Joelem Silverem, který produkoval už jeho snímek Romeo musí zemřít. Ten o něm říká: "On sám je speciálním efektem." Jet Li byl několikrát mistrem světa v bojovém umění Wu Shu. V současnosti je po Jackiem Chanovi druhou nejslavnější asijskou filmovou hvězdou.

Stejně jako Chan se začal připravovat už v dětství - poprvé v devíti letech - a trénoval bojové umění Wu Shu. Ještě před svojí dvacítkou hrál v prvním filmu - byl to dnes legendární Klášter Shaolin. V Hollywoodu poprvé zazářil v akční komedii Smrtonosná zbraň 4 a zanedlouho na to v akčním dramatu Romeo musí zemřít. Oba tituly distribuovala společnost Warner Bros. Jeho scéna s dekonstrukcí pistole Martina Riggse ve Smrtonosné zbrani už vešla do dějin kinematografie.
DMX debutoval kontroverzním filmem Hypa Williamse Belly. První velkou příležitost mu dal producent Joel Silver. Bylo to v akčním filmu Romeo musí zemřít. Hrál zde Silka, majitele diskotéky, který se snaží přežít uprostřed války dvou gangů a po boku Jeta Liho. V dalším akčním filmu producenta Joela Silvera Lovec policajtů pro změnu sekundoval Stevenu Seagalovi jako Latrell Walker, obchodník s drogami, který pomáhá pochytat úplatné policisty.

Mimo to je DMX úspěšným rapovým zpěvákem a skladatelem, který má na kontě několik desek. Na přední příčky hudebních žebříčků se dostal deskou inspirovanou klasickými horory nazvanou Flesh of My Flesh, Blood of My Blood. Jeho píseň například můžeme slyšet ve snímku Rychle a zběsile. DMX také režíroval několik videoklipů.

Jako muzikant se objevil v celovečerním dokumentárním filmu Backstage. MARK DACASCOS se narodil v Honolulu na Havaji 26. března 1964. V jeho žilách koluje krev japonská, čínská, filipínská, španělská a irská. Oba jeho rodiče výborně ovládali bojová umění a on sám je začal studovat už ve čtyřech letech. Vybral si směry Kung Fu a Wun Hop Kuen Do. Získal černý pás třetího stupně a titul Martial Arts Champion. V šesti letech se s rodiči odstěhoval do Hamburku. V devíti letech vyhrál svoje první mezinárodní mistrovství. Začal trénovat mainstreamem do té doby opomíjený bojový sport zvaný Capoeira. Jeho učitelem byl Joselito "Amen" Santa. Capoira je druh brazilského bojového umění, které v sobě mísí tanec, hudbu a bojové techniky, přičemž se nejvíc opírá o přemety a kopy nohou. Roku 1980 pokořil své německé spoluobčany v German Junior Martial Arts šampionátu a v roce 1982 vyhrál Evropský Kung Fu šampionát v lehké váze. Řádka jeho mistrovksých titulů se utěšeně rozrůstala. Poté se přestěhoval do USA.

Jedním z prvních filmů, kterými se zapsal do diváckého povědomí byl nízkorozpočtový snímek Mistr neznámého boje, kde uplatnil právě Capoeiru. Od té doby se objevil v mnoha filmech s různou mírou příměsi bojových stylů jako Boogie Boy, D.N.A, Šílená jízda, Sabotáž, Freeman: Plačící drak, Kickboxer 5: Kickboxerovo vykoupení, Americký samuraj, nebo Dvojitý drak.
TOM ARNOLD se narodil 3. března 1959 v Ottumvě, Iowa. Začínal jako komik v místních klubech. Po dokončení University of Iowa spolupracoval se svojí pozdější manželkou Roseanne Barrovou jako spoluautor jejího sitcomu Roseanne. Byl za něj oceněn Zlatým glóbem. Jako scenárista, herec a producent se podílel na dalších televizních projektech jako například Tom and the Jackie Thomas Show a na třech dílech speciálu Tom Arnold and the Naked Truth.
My jsme ho mohli vidět ve filmech jako Peklo ve městě, Lovec policajtů, Blbouni, Velký tyran, Rukojmí nebo komplic?, Pravdivé lži, Dva v tom, Semtex Blues, Hrdina proti své vůli, Šišouni v New Yorku, Historky z márnice, nebo Dva v tom.

O TVŮRCÍCH
ANDRZEJ BARTKOWIAK (režie) se nejprve proslavil jako kameraman. Debutoval filmem v produkci Joela Silvera Romeo musí zemřít. Poté natočil v téže produkci akční snímek se Stevenem Seagalem Lovec policajtů. Pochází z Polska kde vystudoval národní filmovou školu. Poté co roku 1972 přesídlil do USA natáčel reklamy a malé nezávislé filmy. Brzy se stal dvorním kameramanem Sidneyho Lumeta s nímž spolupracoval hned na deseti filmech mj. Otázky a odpovědi, Příští ráno, Garbo Talks.

Vedle toho měl na starosti kameru u filmů Dvě tváře lásky, Mutant, Nebezpečná rychlost, Dobrý muž v Africe, Volný pád, Dvojčata, Čest rodiny Prizziů, nebo Cena za něžnost.
Producent film Romeo musí zemřít Joel Silver si ho vybral díky skvělým zkušenostem s jeho prací kameramana při natáčení Smrtonosné zbraně 4.
CHANNING GIBSON (scénář) se podílel na scénáři čtvrtého dílu Smrtonosné zbraně a sci-fi Rudá planeta. Předtím byl producentem televizního seriálu St. Elsewhere. Je autorem televizní minisérie Murder One: Diary of a Serial Killer a seriálu Murder One.

JOHN O'BRIEN (scénář) je autorem románu, podle kterého byl natočen úspěšný snímek Mikea Figgise Leaving Las Vegas.

JOHN FRIZZELL (hudba) je vyhledávaným skladatelem převážně děsivé hudby pro celovečerní hororové filmy. Pracoval na titulech jako Posedlost, Vetřelec: Vzkříšení, Rozpoutané peklo (vyjma ústředního motivu, který složil James Newton Howard), Tajemství loňského léta 2: Rok poté, Thir13en Ghosts a Loď duchů. Podílel se také na komediích Beavis a Butt-Head nebo Maléry pana Šikuly.

Stručný popis filmu