zavřít

Dlouhý popis filmu

Životy lidí ve středoevropské metropoli opouští v důsledku unáhleného životního stylu lidskost a duchovní hodnoty. Herečka Vera má nejlepší léta za sebou a její sláva dohasíná v moderátorském křesle. Veřin manžel Daniel zatím svádí mladé modelky, bojuje s nadměrnou agresivitou a psychickými zkraty. Děvče, se kterým strávil noc v hotelu, najdou mrtvé. Stává se hlavním podezřelým a sám sebe se ptá, zda by byl schopen zabít...

Film Ženy mého muže rozvíjí více příběhů. Všechny ale souvisí s osudem manželského páru Very (48) a Daniela (52). Vera je mediální hvězda, která má nejlepší léta za sebou. Z úspěšné herečky se stala moderátorka televizní show. Daniel je majitelem zaběhnuté produkční agentury. Ona se soustředí na zbytky své slávy, on na reklamní kampaň pro Japonce. Jejich manželství už dávno uvízlo ve slepé uličce. Žijí spolu jaksi na dálku, jen tak jeden vedle druhého.

Po nečekaném telefonátu z Makedonie přichází do jejich rodiny Liana (16). Její matka byla Slovenka. Nic víc ji neváže k zemi, kde se shodou okolností právě ocitá. O štěstí se ale člověk může pokusit kdekoliv. Liana zasáhne především do příběhu Very. Nechce nic měnit, je příliš plachá na to, aby přetvářela věci k obrazu svému. A přeci se vše obrátí. Liana je ztělesněním toho, co se z Veřina života vytratilo a zanechalo za sebou pocit prázdnoty. Na nic si nehraje, ve své naivitě je naprosto pravdivá. To ve Veře probudí novou citlivost. Do vlastní talk show začne zvát hosty, kteří stojí na okraji mediální pozornosti. Jejím posledním hostem je sama Liana. Děvče, vystrašené z cizího prostředí, nedokáže ze sebe dostat ani slovo. Vera zapomene na záchranný kruh své profesionality a před kamerami se Lianě vyzná ze svého obdivu k ní. To je konec její kariéry.

Daniel zatím stále častěji trpí psychickými zkraty, které mu narušují pracovní vztahy i soukromí. Celá věc zajde tak daleko, že se stane podezřelým z vraždy. V parku objeví uškrcenou modelku z jeho agentury. Daniel s ní byl noc předtím na hotelu, nic víc si nepamatuje. Mohl to udělat. Vera i Daniel se dostali do bodu, kde se vyčerpává jedna životní etapa. Jít dál znamená otočit se novým směrem. Náš příběh končí ve chvíli, kdy už mají to nejhorší za sebou, ale ještě přesně nevědí, co bude následovat. Příležitost se jim otvírá ve změněné rodinné situaci.

Scénář
Scénář filmu Ženy mého muže získal 1. místo ve scénáristické soutěži CENA TIBORA VICHTY v roce 2005 v Bratislavě.

Film Ženy mého muže je reflexí současného života s jeho dobrými, i s těmi horšími stránkami. Scénář rozvíjí několik příběhů – dvě rozdělná partnerství a detektivní linii. Všechny jsou však propojeny s osudem manželského páru, který již není schopen lásky. Na druhé straně jiný pár stále hledá velká slova, jako jsou láska a smrt. Detektivní linie odhaluje tajemství zúčastněných, záhadu, proč postavy nedokážou být skutečné.

Scénář je obohacený o odkaz, jak je možné lidem ukázat důležitost slova láska, mezilidské vztahy, a jak je důležité přehodnocení našeho životního stylu, kariéry a vnitřních hodnot. Oslovuje nás výzva, aby každý z nás dokázal zastavit tento vlastní kolotoč a docenit všechny tyto hodnoty dříve, než bude pozdě.

Stručný popis filmu