zavřít

Dlouhý popis filmu

Máte rádi silné osobnosti? Postavy s vlastní, specifickou životní filosofií? Chcete vidět, jak to dopadne, když se do toho připlete kamarádství, láska nebo cokoli podobně nechutně emocionálního? Pak vás zaujme Brian a jeho příběh.

Na druhé straně je tu mladinký Justin, který se na začátku rozkoukává ve světě a snaží se v něm najít svoje místo - nejlépe po boku toho, koho miluje. Není to ani jednoduchá, ani přímočará cesta... ale formující. Postupně nám před očima roste muž, který se nebojí za sebe a svou lásku bojovat.

Líbí se vám přátelské vztahy, které jsou okořeněné troškou žárlivosti a hlubších citů? Michael je naprosto oddaný přítel, partner, syn a otec, i když je pro něj někdy obtížné všechny role zvládat.

Chtěli byste vědět, co všechno může potkat běžného člověka, který nevyčnívá z davu, netouží po dobrodružství a spoléhá na jistoty? Pak je tu pro vás Ted, účetní s břitkým vtipem.

S vážnými i nevážnými záležitostmi umí ovšem dokonale žonglovat Emmett - černý kůň celého seriálu. Milá, láskyplná osoba plná podpory a porozumění, ale zároveň člověk, který je neobyčejně silný a odvážný - ať už jde o jeho blízké, nebo zásady.

Nakonec Debbie - vždycky potřebujete mít po ruce energickou ženskou, která ty chlapy zpacifikuje. "Máma" všech našich hrdinů, neodmyslitelný element veškerého dění. A pokud jste nezažili její trička, přišli jste o spoustu vtípků.

Samozřejmě je tu ještě hodně dalších postav, které by si zasloužily pozornost, ale na ty už se budete muset sami podívat. Setkáte se i se spoustou společensky zajímavých témat - problematikou comingoutu, homofobie, adopce (nebo osvojení) dětí párem, který tvoří lidé stejného pohlaví, HIV, prostituce... prostě se vším, co život přináší. Ale hlavně vás zaujme QaF jako celek - postavy, příběh, vizuální stránka, hudba, střih. A protože je to svět barevnější než duhová vlajka, udělejte si o něm vlastní představu tím, že se podíváte na originální verzi.

Stručný popis filmu