zavřít
upravit profil

Nejlepší z gladiátorů - Podrobný popis

Aby se mohl pomstít, musí se hrdina televizního historického filmu stát nejlepším z gladiátorů...

dobrodružný, akční, drama, tvmovie

Dlouhý popis filmu

Bratři Germanus a Ceradoc pocházejí z Germanie, byli však zajati Římany a nyní slouží jako otroci v aréně, kde musí bojovat pro obveselení davů. Při jednom takovém boji proti nim nestojí jiný otrok, ale svobodný gladiátor Lagos, který bojuje a zabijí pro zábavu. Ceradoc zachrání v boji svému bratrovi život, je však Lagosem poražen. Přestože bojoval tak zdatně, že mu dav udělí milost, Lagos ho nečestným způsobem zabije. Germanus přísahá vrahovi pomstu, ale dříve než k tomu dostane příležitost je prodán a jeho nová majitelka, patricijka Albine, ho pošle do vzdálené severní provincie, kde má být v gladiátorské škole vycvičen na opravdového gladiátora.

Těsně před počátkem cesty pouhou náhodou zahlédne na trhu otroků svou sestru Rhihannu. Také ona byla zajata a nyní je nabízena k prodeji. Germanus přesvědčí trenéra gladiátorů Palaestria, který se chlubí tím, že má nejlepší gladiátory a do Germanuse vkládá velké naděje, aby ji koupil a nechal bojovat v aréně jako ženského gladiátora, což je zábava, která je poslední dobou velmi v módě a velmi žádaná. Sourozenci jsou šťastní, že se opět sešli, ale pro vlastní bezpečí se rozhodli zamlčet svůj příbuzenský vztah. Začnou plánovat útěk, ale pak do gladiátorské školy dorazí nový gladiátor. Lagos. Germanus vidí, že přišla jeho šance pomstít se nenáviděnému úskočnému nepříteli, trenér ho však drží zpátky a Germanus tvrdě trénuje, aby mohl Lagose porazit v aréně a ne úskočně zavraždit. Situace se zkomplikuje poté, co se Rhihanna do Lagose zamiluje a také on má zdá se pro krásnou otrokyni slabost. Germanus totiž sestře zatajil, že to byl Lagos, kdo je zodpovědný za bratrovu smrt.

Jediný komu se v této nepříznivé situaci může svěřit a v jehož pomoc může doufat je krásná Flaminia, která mu prozradí, že Lagosova náklonnost ke krásné otrokyni rozhněvala žárlivou Albinu.¨Když se Rhihanna přece jen dozví že to byl Lagos, kdo jí zabil milovaného bratra, rozhodne se ho pomstít sama a jedné noci se ho pokusí zabít. Je však příliš slabá, aby ho dokázala porazit a musí uprchnout před jeho vztekem. Germanus se k ní rozhodne připojit, ale zběhové jsou brzy dopadeni a Albina je odsoudí k smrti v aréně.

Podaří se Germanusovi i v takové bezvýchodné situaci pomstít bratrovu smrt a najít pro sebe i svou sestru způsob jak si přece jen vybojovat cestu ke svobodě?

Stručný popis filmu