zavřít
upravit profil

Kapitán Poldark - Podrobný popis

Napínavé i romantické osudy rodiny anglického politika v nelehkých dobách napoleonských válek

historický, drama, tvmovie

Dlouhý popis filmu

Kapitán Ross Poldark /John Bowe/ slouží v dobách napoleonských válek jako agent a poradce samotného anglického krále. Služební povinnosti ho však natolik pevně drží v Londýně, že nemůže pečovat o své vlastní zájmy ani nejbližší. Celá země je v důsledku války zbídačená a ani jeho panství v Cornwallu si nestojí o nic lépe.

Veškeré starosti o cornwallské panství proto spočinuly na bedrech jeho oddané ženy a dospívajícího syna Jeremyho /Ioan Gruffudd/. Ale ani oni se nevyhnuli těžkostem, které přináší život.. Měděné doly, které jsou hlavních zdrojem jejich rodinných příjmů jsou již vytěženy a dělníci se pomalu začínají bouřit a do toho dcera Clowance / Kelly Reilly/ prožívá první milostné zmatky.

Matka klesá pod tíhou neustále se valících problémů, cítí se osamělá a netouží po ničem jiném, než po návratu svého manžela. Válka však ne a ne nabrat konce. Navíc se na panství objeví mladík /Hans Matheson/, který dceři Clowance poplete hlavu a syna Jeremyho zatáhne do podezřelého pašeráckého podniku...

Stručný popis filmu