zavřít

Dlouhý popis filmu

GARFIELD je líný kocour domácí, který žije ve světě kreslených postaviček společně se svým psím kamarádem Odiem a jejich majitelem Jonem. Společně se svou přítelkyní Arlene je Garfield hvězdou comicsového stripu Garfield. Garfield je zvyklý na bezproblémový život a vyhýbá se všemu, co vyžaduje byť jen minimální úsilí (sousloví „náročný úkol“ pro něj představuje například nutnost otevřít obzvlášť pevně zavřenou sklenici s hořčicí, kterou si chce namazat svých 20 párků v rohlíku). Když mu do idylického života vpadnou comicsový superhrdina a zákeřný padouch, je proti své vůli nucen se do jejich konfliktu vložit. Musí se rozhodnout, zda se bude nadále schovávat nebo se postaví do čela bitvy o záchranu světa kreslených postaviček.

GARZOOKA je superhrdina ze světa comicsů (neplést se světem kreslených postaviček), který se až podezřele podobá Garfieldovi na steroidech. Ačkoliv mají stejnou tvář, je Garzooka pravým opakem Garfielda – je to neúnavný dříč, je vychovaný, odvážný a ve formě. Odvážně vede Zvířecí jednotku superhrdinů Pet Force, jejímiž členy jsou kromě něj Starlena, Odious a Abnermal (kteří se nápadně podobají Arlene, Odiemu a Nermalovi). Když jsou jeho partneři poraženi zákeřnou Vetvix, uprchne Garzooka do světa kreslených postaviček, aby tam nalezl postavy se shodnou DNA a vytvořil novou Zvířecí jednotku, se kterou by se Vetvix postavil. A protože pro něj není žádný úkol dost velký, dokonce se mu podaří přesvědčit Garfielda, aby se zapojil do boje o záchranu světa kreslených postaviček.

ARLENE je Garfieldovou lepší polovičkou. Naučila se žít s Garfieldovou leností, přestože ji občas irituje a často mu připomíná, že „cokoliv, co má smysl dělat, stojí nějakou námahu“. Když se objeví Garzooka se sérem, které ji, Nermala a Odieho dokáže proměnit v superhrdiny, kteří by mu pomohli zachránit svět kreslených postaviček, s jistým váháním se rozhodne svým slovům dostát a odvážně se situaci postaví. Coby superhrdinka Starlena je sebevědomá a je skvělou týmovou hráčkou.

VETVIX je v tomto příběhu padouchem. Je sexy, chytrá a ambiciozní a myslí jen na jediné – vládu nad celým vesmírem. V doprovodu svých věrných psích strážců přichází na planetu Dorkon, aby tu ukradla molekulární směšovač a celý Dorkon si podrobila. Když se Garzookovi podaří sebrat ze zbraně krystal, který ji pohání, a uprchnout s ním do světa kreslených postaviček, rozhodne se Vetvix uchopit do svých spárů i tento svět.

ODIE je Garfieldovým roztomilým a sympatickým partnerem. V tomto filmu se příliš neobjevuje.

Stručný popis filmu