zavřít

Dlouhý popis filmu

Toho dosáhla krádeží magického dálkového ovladače, s jehož pomocí se stala součástí televizního vysílání a programů, které uvádějí. Timmy, tajemný fantom z budoucnosti a kouzelní kmotři Cosmo a Wanda se s pomocí druhého dálkového ovladače vydávají na cestu skrz 249 televizních kanálů dimmesdaleské kabelové televize a tentokrát musí Wandu zastavit předtím, než se dostane do posledního dokumentárního programu o světových diktátorech.

Film je napěchován pastišovými a parodickými odkazy na celou řadu filmů a televizních seriálů. Kostra celého příběhu vychází z Terminátora a cesta televizními kanály si přímo koleduje o narážky na pořady a seriály různých televizních společností. Z u nás nejznámějších se tak Timmy a spol. dostávají do světa např. The Feldmans (Simpsnovi), Teda a Jimmyho (Tom a Jerry), Mahomushi (Dragonball Z), Scoobyho Doo, Sezamové ulice nebo Peanuts Charlese Schulze. Fórky na účet žánrových šablon (ulovený a svázaný fantom se minutu bezmocně vykecává, při akutním ohrožení okamžitě roztrhne provazy a uteče s komentářem "Mimochodem, mohl jsem to udělat kdykoli") se ve vražedném tempu střídají s humorem vlastních Fairly Odd Parents (hlavně trochu zabržděného Cosma). Celý film (všechny tři epizody) utečou jako voda a ani na vteřinu se nepřestanete bavit, což je deviza Fairly Odd Parents, která nepodléhá inflaci.

Chytrá, vtipná a svěží zábava s vlastním stylem. Co víc můžete po animáči chtít. Pokud vás osloví, ostatní filmy Fairly Odd Parents potěší stejně dobře.

Stručný popis filmu