zavřít

Dlouhý popis filmu

Elisa z Rivombrosy je italský romantický a historický seriál, který si u nás získal velkou oblibu. EdR má natočené dvě série s otevřeným koncem, takže snad jednou... Celá první série se točí kolem seznamu jmen spiklenců proti králi, který Fabrizio dostane za úkol ochránit a zachránit za jeho pomoci krále. Vše je ale komplikovanější než se zdá.

Hlavní hrdinkou příběhu je mladá, krásná služka Elisa Scalziová (Vittoria Puccini), sloužící na italském panství rodiny šlechticů Ristoriových, na krásné Rivombrose. Jelikož umí číst, získá si náklonnost hraběnky Agnesse, která jí vezme pod svá ochranná křídla a bere ji jako svou dceru. Když už je řeč o dětech, má Agnesse dvě. Krásnou dceru Annu (Antonella Fattori), manželku markíze Alvise Radicatiho, se ketrým má dceru Emílii (Carlotta Previati). Anna je velmi zatrpklá pro svou nezdařenou minulost s Antoniem Ceppim (Cesare Bocci) a především nešťastná ze svého součastného života. Zezačátku působí dojmem nepřející a absolutně neloajální ženy, ale vše potřebuje čas a z Anny se posouvání děje stává velmi důležitá a kladná postava. Druhý Agnessin potomek, dědi celé Rivombrosy je Fabrizio (Alessandro Preziosi). Mladý hrabě je vojákem, který odešel do boje kvůli velké lásce s nešťastným koncem. Na Rivombrosu se vrací na Elisisnu žádost, která má starost o starou a životem nemocnou Agnesse.

Už při prvním setkání je jasné, že E+F se spolu jednoho krásného dne dají dohromady, ale předchází tomu spoustu dobrého i zlého. Například Fabriziova sestra Anna je naprosto proti jejich lásce, stejně jako Fabriziova někdejší velká láska Lukrezia Van Necker (Jane Alexander), vypočítavá zrzavá Wonderka :-D se svým kumpánem a milencem Ottaviem Ranierim (Luca Ward). Nesmíme zapomínat na to, že Fabrizio je šlechtic a Elsia je služka. Ze začátku jejich se lásce brání i oni, ale Fabrizio je příliš vášnivý a Elisa jeho šarmu podléhá. Na neštěstí je sympatický sluha Angelo Buondio (Pierluigi Coppola) do Elisy velmi zamilovaný a Fabrizia napadne jediné východisko, dá Angelovi Elisu za ženu a udělá z ní svou milenku. Elisa je zdrcená, ale hrdá a proto žádost o ruku přijme. Angelo ale není hloupý a dojde mu, co Fabrizio zamýšlí a dá mu najevo svůj nesouhlas. Zničený hrabě Ristori odjíždí a svatby se nezúčastňuje. Elisa však Angelovi uteče od oltáře a stane se hnanou a nenáviděnou u spousty lidí. Nešťastný Angelo se rozhodne z Rivombrosy odjet. Jeho sestra Bianca (Sabrina Sirchia) se Elise stará o peklo na zemi...

Fabrizio, který odjel se seznamem je však zraněn a zajat, naštěstí se mu podaří uniknout a dopravit na Rivombrosu. Tam se již naplno poddá své lásce Elise, která mu dá své srdce, jako na dlani. Ikdyž někteří stále nesouhlasí, oba se milují a nikdo a nic jim nezabrání. Dost zdrcující je smrt hraběnky Agnesse, která jimi velmi otřese.

E+F se rozhodnou tajně vzít. Ovšem vychytralá liška Ryška Van Necker jim v tom zabrání (-zabije kněze). Když se však ani napodruhé obřad nezdaří, taky díky té ryšavé potvoře a Anně, Fabriziovi prasknou nervy. Lukrezia se samozřejmě vymluví, ale Annu s celou její rodinou Fabri vyhodí. Takže Alviseho napadne jediné východisko, cesta do jeho turínského paláce, kde schovává svou milenku Bettu Maffei. Annu to velmi zraňuje, sice markíze Radicatiho nemiluje, ale velmi jí to uráží. Nakonec se při jedné z markízových pochybných slavností jeho dcera málem stane objektem znásilnění a Anna už to nevydrží a vrací se zpět na Rivombrosu, kde si s Elisou a Fabriziem vše vyříká a přichází s tím vším i její kladná změna. Fabriziův přítel Giulio Drago (Kaspar Capparoni) je nešťastně zamilovaný do Margeritty Maffei (Eleonora Mazzoni), která se rozhodla stát jeptiškou... Zoufalý Giulio se všemu snaží zabránit, ale marně - Fabrizio mu zabrání. A tak se Giulio rozhodne, jelikož patří mezi spiklence ze seznamu proti králi, udělá vše pro to, aby seznam získal. V noci si prohlíží knihovnu, kde je seznam ukrytý. Fabrizio jej ale načape a po litém boji Giulio umírá a v ráji se začínají dít zlé věci.

Vévoda Ranieri, čekající na Fabriziovo zakopnutí, se dostává do ráže. Šťastná a těhotná Elisa se snaží tyto věci nevidět. Ranieri ovšem prahne po seznamu, na kterém je i jeho jméno a jeho slouhové, které pro seznam vyšle, Elise způsobí potrat... Vše se hroutí v okamžiku, kdy se Fabrizio rozhodne předat králi seznam přes jeho tajemníka, markíze Bovia, manžela zákeřné Lukrezie, protože Lukre manžela zabije a vše shodí na Fabriho, který je uvržen do vězení, mučen a posléze odsouzen na smrt. Díky jeho vytrvalosti však svítá naděje. Na Rivombrose se mezitím dějí věci. Alvise se vrátil, jakmile zjistil, že Fabrizio je ve vězení a přiveld si i svou milenku Bettu. Anna je ztrapněná, zničená a utěšovat ji nepřichází nikdo jiný, než pan doktor, Antonio Ceppi. Stará láska nikdy nerezaví a ti dva se k sobě konečně vrátí. ALvise má sifilidu, nakazí i Bettu a tím je problém vyřešen :o)

Elise se na poslední chvíli podaří zachránit Fabrizia. Na jeho popravě, které přišel přihlížet i král, předá seznam do jeho rukou a vše se vysvětlí. Zuřivý Ranieri Fabrizia ještě postřelí, ale nakonec je zatčen a odveden do vězení. Král je nadšen a z vděčnosti Elise věnuje šlechtický titul. Fabrizio je konečně ospravedlněn a znovu uznáván. Happy end první série.

Druhá série začíná krásně, všichni jsou šťastní, Elisa a Fabrizio se berou, čekají miminko. Nádhrná svatba, ještě krásnější svatební noc, roztomilá malá dcerka Agnesse... Vše se znovu ale sype jako domeček z karet. Fabriziův syn Martino (Daniel T.Shirley) je zřejmě nakažen cholerou. Ceppi už má i tak spoustu práce, kostel je plný nemocných a Martino je mezi nima...

Stručný popis filmu