zavřít
upravit profil

Žába k zulíbání - Podrobný popis

I z ošklivého káčátka se může stát krásná labuť. I z krásného děvčete se může stát hnusný chlap.

komedie, romantický, fantasy

Dlouhý popis filmu

Nápad natočit film Žába k zulíbání se zrodil v hlavě Toma Bradyho v okamžiku, kdy záhlédl Roba Schneidera, jak napodobuje svou bývalou přítelkyni.

Pořád mi zněla v hlavě ta jeho imitace ženského hlasu a v tom mi to došlo: ‚Tohle je ono! To bude další film‘, říká Brady. Ron už skvělým způsobem ztvárnil zvíře, ale ještě legračnější by byl v roli 18leté dívky, kterou čeká těžká životní lekce.

Roba Schneidera i jeho bratra Johna tato idea ihned okouzlila. Já i Rob jsme věděli, že by ten příběh fungoval, i kdyby se hlavní aktérka nikdy neprobudila jako třicetiletý muž, pokračuje Brady. Postavili jsme Roba doprostřed tohoto světa. Ve svém mužském těle nahlíží Jessica na svět jinýma očima a začíná si cenit ostatních lidí.

Popravdě řečeno, představa, že bych měl hrát 18letou holku byla docela děsivá, říká Schneider. Nebylo jednoduché zahrát roli tak, aby působila věrohodně, humorně a zároveň nezesměšňovala ženy. Neměl jsem žádný základ či předlohu, které bych se mohl chytit. Pouze jsem se udělal emocionálně přístupnějším a snažil se vyhýbat stolku s jídlem.

Snažili jsme se zachytit opravdové pocity teenagera, který se ocitne v šílené a absurdní situaci, říká producent John Schneider.

Na svůj režijní debut se Brady pečlivě připravoval: Studoval jsem Robovo chování po několik let. V důležitých nebo nepříjemných situacích není nikdo legračnější než on. Proto se v podobných situacích ve filmu ocitá téměř neustále.

Psát s Robem scénář je stejná legrace jako s ním natáčet, říká Brady. V jedné chvíli pochoduje po místnosti jako 70letý afroameričan a trousí okolo sebe všemožná moudra, za okamžik je mexickým zahradníkem. Má v hlavě všechny tyhle postavy a plynule do nich přechází.

Ve filmu se Schneider představí jako středoškolská studentka, která se jednoho dne probudí v těle třicetiletého kriminálníka. Myslím, že studium žen se stalo jeho doživotním koníčkem, odpovídá Brady na otázku, jak se hlavní hvězda filmu připravovala na svou roli. Před začátkem natáčení jsme spolu strávili nějakou dobu, říká Rachel McAdams, která ve filmu hraje Schneiderovo alter-ego – zločince, který se probudí v kůži mladé dívky. Když jsme se seznámili, začali jsme se navzájem pozorovat a vyměňovat si tipy, jak nejlépe zahrát opačné pohlaví. Když pak začalo natáčení, šli jsme více do detailů. Učila jsem Roba, jak dívka navazuje oční kontakt nebo jakým způsobem používá řeč těla.

Nikdy nesklouznul ke stereotypnímu hraní, říká Anna Faris, která ve filmu ztvárnila nejlepší kamarádku Jessicy, April. Chtěl, aby to bylo bezchybné. Experimentoval s dialogy, s držením těla a gesty. Choval se jako opravdová holka.

Robův bratr John přinesl na natáčení jedno z oblíbených cédéček svých dětí. Rob si to album od Michelle Branch pouštěl pořád dokola, směje se producent Carr D’Angelo. Kromě toho také trávil hodně času se svými náctiletými neteřemi – chodili spolu nakupovat, klábosili s kamarádkami a podobně. Opravdu se snažil proniknout do tohoto dívčího světa. Velmi se mu zalíbily ty miniaturní růžové a fialové noční košilky, které musel nosit, směje se Brady. Spolu s ženskou částí hereckého obsazení se musel Rob naučit některé základní pohyby roztleskávaček, proto je filmaři poslali na tábor, kde se pro roztleskávačky pořádají výcvikové kurzy. Bylo to šílené, komentuje tuto zkušenost Faris. Nikdy jsem to nedělala a ani jsem po tom nikdy netoužila – a bylo to docela náročné. Myslím, že si práce roztleskávaček začnu více vážit.

Najít vhodné herce pro obsazení důležitých rolí bylo těžší, než se zdá. Marcia Ross si zaslouží obdiv za to, že pro roli Jessicy našla skvělou Rachel McAdams, říká D’Angelo. Řekli byste si, že najít v Los Angeles krásnou osmnáctiletou holku, která by dokázala hrát ve filmu, je hračka, ale najít herečku s vhodnou kombinací nevinnosti a talentem, který by jí dovolil věrohodně zahrát náctiletou Jessicu i třicetiletého kriminálníka Cliva, je naopak velmi těžké. Rachel však tyto požadavky dokonale splňuje.

Rachel McAdams je opravdový herecký objev, souhlasí Brady. Je inteligentní, krásná a dokáže zahrát ničemného chlapa.

Po obsazení role Jessicy museli filmaři najít herečky, které by ztvárnily role jejích nejlepších kamarádek. Jako první se jim podařilo obsadit roli April. Anna Faris opravdu vdechla své postavě život, říká D‘Angelo. Věřím, že publikum uvěří kouzlu tohoto filmu, protože mu věří i Anna.

Myslím, že je to Goldie Hawn naší generace, říká na adresu Faris Rob Schneider. V tomto filmu se sešli jedni z nejtalentovanějších herců, se kterými jsem měl dosud možnost pracovat. Všichni svými výkony předčili očekávání. Matthew Lawrence je skvělý a výkony Erica Christiana Olsena, Michaela O’Keefe a Jodi Long jsou také vynikající.

Stručný popis filmu