zavřít

Dlouhý popis filmu

Když je mladá dívka nalezena uškrcena řetězem, soudní patolog zjistí, že způsob dívčiny násilné smrti i vražedný předmět se až příliš podobá jiným dosud nevyřešeným vraždám z minulých případů. Detektiv Wycliffe (Jack Shepherd) musí společně s jeho týmem objevit 11 let starý důkaz, aby mohli najít souvislost mezi všemi těmito vraždami.

Policie přijede k rodinnému domu Creedových a oznámí paní Creedové (Eileen Davies) a jejímu staršímu synovi Garymu (Hans Matheson), že její dcera (a jeho sestra) byla nalezena uškrcená.. Oba jsou rozrušeni touto tragickou zprávou a Gary jde poté opravovat rodinný náklaďák, který stojí hned před jejich domem. Tam za Garym přijde i jeho mladší malý bratr Johnny (Martin Bennetts). Po chvíli však bere Gary do ruky hasák a rozejde se společně se svým bratrem Johnnym k jakémusi domu. Gary zabouchá na dveře a zdá se psychicky nevyrovnaný, poté vstoupí s Johnnym dovnitř a zavřou za sebou dveře..

Po nějakém čase je policií v tomto domě nalezeno mrtvé mužské tělo v tratolišti krve. Ponevadž se Gary potuluje kolem, policie pojme na něho podezření. Pokusí se ho proto zadržet, ale Gary začne před nimi prchat a na jednoho z policistů zaútočí srpem a poraní ho na ruce. Ale na pomoc přiběhnou zraněnému kolegovi další policisté a Garyho zadrží. Poté je Gary převezen na policejní stanici a vyslýchán několik hodin. Nakonec neunese policejní nátlak a k vraždě oného muže se přizná. Jako důvod uvede, že si myslel, že jím zabitý muž byl vrah jeho sestry a tak se mu šel pomstít. Policie ale zjistí, že onen muž nemohl být vrahem jeho sestry, protože se udály další vraždy několika žen - a všechny byly uškrcené řetězem. Gary Creed je pro vraždu odsouzen a uvězněn a policii se nakonec podaří dopadnout skutečného vraha.

Stručný popis filmu