zavřít
upravit profil

Vrána - Podrobný popis

Nikdy mu neměli zkřížit cestu a už vůbec ho neměli zabíjet...

thriller, akční, romantický, fantasy, kriminální

Dlouhý popis filmu

Vrána. Podle dávných legend průvodce mrtvých. Průvodce, propůjčující těm, kteří odešli z tohoto světa násilnou smrtí schopnost vrátit se ze záhrobí. A pokud se tak stane, je poutník ze světa mrtvých obdařen nadpřirozenými schopnostmi a stává se nemilosrdným pronásledovatelem všech, kteří jsou odpovědni za utrpení a zmaření jeho života.

Ďáblova noc. Tak je nazývána noc před svátkem všech mrtvých, Halloweenem, v temném Detroitu. Již po řadu let je synonymem smrti, násilí a velkého nárůstu žhářství. Policie není schopna tuto skutečnost jakkoliv změnit a většina obyvatel proto žije ve strachu. Přesto jsou ve městě lidé, kteří by dnešní noc měli být šťastní. Jsou jimi Eric Draven a jeho snoubenka Shelly. Neboť Ďáblova noc je předvečerem jejich vlastního velkého svátku. Na Halloween mají naplánovanou svatbu a okolní dění se jich jakoby netýká. Ale pouze do chvíle, kdy dveře jejich bytu rozrazí Tin-Tin, Fun Boy a Skank v čele s T-Birdem. Nejobávanější banda zločinců zodpovědná za největší požáry a nejděsivější vraždy. Eric je bodnut, několikrát střelen a následně vyhozen z 6.poschodí. Umírá. Shelly je znásilněna a zbita, po 30ti hodinách svým zraněním podléhá. Smutný příběh, kterých jsou tuto noc desítky. Událost, která by byla časem zapomenuta. Nebýt vrány.

O rok později. Opět Ďáblova noc. Potemnělý hřbitov kdesi v Detroitu. V tmavém rohu dva hroby, na jejichž náhrobcích jsou vytesána jen dvě jména. Eric Draven a Shelly Webster. Ze zamračené oblohy dopadají na zem první těžké kapky deště. Na jeden z náhrobků přilétá vrána, temný posel smrti. Klování jejího zobáku do kamene se zlověstně rozléhá mezi hroby. Nadešel čas. Čas odplaty.

Stručný popis filmu