zavřít

Dlouhý popis filmu

Rozbřesk vypráví o pokračování lásky upíra Edwarda Cullena s Bellou Swanovou, kteří se rozhodnou, že si řeknou své ano. Z počátku se Edward bojí o svoji vyvolenou, proto jí pořídí obrněné, doposud neprodejné auto v Americe. Otec Belly zasnoubení nejdříve chápe jako nutnost (že je Bella těhotná) a ani se po ujištění že tomu tak skutečně není ani nesnaží jí to rozmluvit. Spoléhá na její matku René, která k velkému překvapení Charlieho Bellu a její cestu za štěstím podporuje, avšak ona ani Charlie neví, jaké "trní" Bellino štěstí lemuje.

Celá rodina Cullenových a Bella s rodinou (kromě Charlieho) jsou ze svatby nadšení. S přípravou pomáhají všichni - Esmé, René, Carlisle, Jasper, Rosalie, Emmet, ale nejnadšenější je Alice. V osudný den se na vizáži Belly doslova vyřádí a nejen na ní, ale i na výzdobě domu. Vše je naprosto perfektní. Tedy až na jednu věc. Belle strašně schází její přítel, vlkodlak Jacob. Ten však se na svadbě díky svým přátelům objeví, ale jeho odchod nebude v přátelském duchu. Děsí ho představa Belly a Edwarda. Děsí jej představa Belly jako upírky...

Bella prožije s Edwardem krásné líbánky na ostrově Esmé, i když on to vnímá jinak. Myslí si, že jí ubližuje, přitom to každý z nich vnímá jinak. Naštvaná Bella se jej snaží přesvědčit o opaku.
Rozbřesk.

Jednoho dne po pár příznacích Bella zjistí, že se s ní něco děje. Zdají se jí ošklivé sny o upířích dětech a hodně jí. Zažívá něco, co ještě nikdy nezažila - těhotenství. Jaké může být asi krásné Edwardovo dítě? Jaké bude? Bude to člověk, nebo upír? Nebo obojí zaráz? V okamžiku, kdy se to Edward dozví, začne panikařit a volat svému otci a lékáři Carlisleovi. Ten přikáže, aby se okamžitě vrátili domů. Po pár hodinách doletí zpátky do Forks. Nic se ale neděje podle Edwardova a Carlisleova plánu, kteří jsou si naprosto jistí, že to, co nosí Bella ve svém lůni ji rychle bere sílu, velmi rychle roste a zabíjí to vlastní matku. Bella se totiž spojila před odletem s Rosalií, která nevidí ohroženou Bellu, ale vidí vidinu dítěte. Proto chrání Bellu před otcem a dědečkem jejího dítěte. Otci a matce Belly namluví, že Bella má nějakou vzácnou nemoc. Jacob, který zjistí ohrožení Belly se vydá ke Cullenovým a na žádost Edwarda prosí Bellu, aby neriskovala. Ta ho ale neposlouchá a navíc jí chrání Rosalie. Jacob za to Edwarda nenávidí. I když s ním sdílí některé názory do kterých mu Edward vidí a snaží se mu porozumnět.

Zatímco Bella trpí ve velkých bolestech, Samova vlkodlačí smečka plánuje Bellu zničit. Hodně jim vadí, že se od nich Jacob odtrhl a odmítl následovat alfu Sama. Nikdy se přeci nic takového nestalo! O to více je zdrcující to, že Jacoba následuje mladý Seth který s upírama spolupracuje a má je rád a jeho sestra Leah, která na rozdíl od Setha upíry nesnáší. Tito tři vlkodlaci chrání území Cullenových před svou bývalou smečkou. Teď je pro nich alfou Jacob, který nesnáší Rosalii a popichuje jí. Edward začne číst tomu maličkému netvoru způsobující veškeru Bellinu bolest číst myšlenky. Dozvídá se, že matce vůbec nechce uškodit a s pomocí Jacoba jej napadá myšlenka. Co kdyby Belle dali napít krve? Belle tahle myšlenka pomůže. Začíná pít darovanou krev, kterou jí obstarává Carlisle.

Když příjde osudný moment a Bella začíná rodit, není u toho Carlisle. Když porodí krásnou holčičku, není jiné cesty. Bella se musí stát konečně upírkou, nebo umře. Edward jí svůj jed píchne přímo do srdce, tak nastane přeměna. Bella ví, že každý výkřik bolestí způsobí bolest Edwardovi. Proto vůbec nemluví. Když se probere, je podle krásná, jak všechny upírky.

Stručný popis filmu