zavřít

Dlouhý popis filmu

V roce 2149 je lidstvo na pokraji zkázy. Planeta je přelidněná, životní prostředí zničené. Poslední nadějí na záchranu budoucnosti lidské rasy se stává objevení trhliny v čase, kterou by bylo možné projít do pravěké historie. Zrodí se myšlenka přesídlit lidstvo do doby dinosaurů, před 85 miliony let, a přichází druhá šance vybudovat civilizaci znovu a tentokrát lépe.

Seriál od výkonných producentů Stevena Spielberga, Petera Chernina, Brannona Braga, Reného Echvarria a Aarona Kaplana přináší neskutečné rodinné dobrodružství 85 milionů let na počátku.

Terra Nova sleduje obyčejnou rodinu na úžasné výpravě zpět v čase do prehistorické Země jako malou část odvážného pokusu zachránit lidskou rasu. V roce 2149 svět umírá. Planeta je vytěžená a přeplněná, většina rostlin a zvířat vymřelá. Budoucnost lidského druhu je na pokraji a jediná naděje na přežití je ve vzdálené minulosti.

Když vědci z laboratoří FERMI (zabývající se vysokoenergickou fyzikou a vědou hmoty, prostoru a času) u částicového urychlovače nečekaně objevili trhlinu v čase, díky které by šlo zkonstruovat portál do pravěké historie, zrodila se myšlenka přesídlit lidstvo do minulosti - druhá šance znovu vybudovat civilizaci a tentokrát to udělat správně.

Seriál se zaměřuje na Shannonovu rodinu, která se připojila k osadníkům kolonie jako členové desáté výpravy. Terra Nova je první kolonie založená v této nádherné ještě zapomenuté zemi. Jim Shannon (Jason O’Mara), obětavý otec s pestrou minulostí, vede svoji rodinu do tohoto nového světa nekonečné nádhery, záhad a teroru. Jimova žena, Elisabeth Shannon (Shelley Conn), je traumatoložka a nejnovější přírůstek zdravotnického týmu Terra Novy. Josh Shannon (Landon Liboiron) je jejich 17letý syn, který je naštvaný, že musí nechat život, jaký zná, za sebou. Od příchodu do osady se šíleně začal zajímat o krásnou a nekonvenční Skye (Allison Miller). Maddy Shannon (Naomi Scott) je Joshova roztomile neohrabaná 15-letá sestra, která doufá, že jí Terra Nova přinese novou šanci se znovu najít. Přestože Elisabethin zdravotní výcvik dokonale uchránil rodinu při putování, tajemství týkající se jejich 5leté dcery Zoe (Alana Mansour) brzy ohrozí jejich místo v této utopii.

Shannonovi jsou po příchodu představeni veliteli Nathanieli Taylorovi (Stephan Lang), charizmatickému a hrdinnému prvnímu pionýrovi a vůdci kolonie. Taylor po boku se svoji pravou rukou Guzmanem (Mido Hamada) varují cestovatele, že přestože je Terra Nova místo nových příležitostí a začátků, není vše tak idylické, jak se zpočátku zdálo. Spolu s modrou oblohou, tyčícími se vodopády a bujnou vegetací obklopující půda oplývá i nebezpečím - a to nejenom masožravými druhy dinosaurů. Je zde také odtrhnutá kolonie odpadlíků vedená ostřílenou Mirou (Christine Adams), která se ostře staví proti Taylorovi a jeho vedení.

Ještě více hrůzu nahánějící, než co leží za ochrannými zdmi kolonie, je mrazivá možnost, že se něco zlověstného děje uvnitř Terra Novy. Shannonovi příjdou v podezření, že ne všichni na této misi mají stejnou myšlenku, jak nejlépe zachránit lidský druh, vlastně tam mohou být síly toužící po zničení tohoto nového světa ještě dříve, než vůbec začne.

Stručný popis filmu