zavřít
upravit profil

Terkel má problém - Podrobný popis

Film, který musíte vidět dřív, než vám ho doma zakážou...

thriller, komedie, drama, mystery, romantický, muzikál, animovaný

Dlouhý popis filmu

Terkel má problém – jiný dánský animovaný film?
„Sotva bychom mohli natočit tento film jinde než v Dánsku. Liší se od ostatních animovaných filmů Západního světa svými nádhernými extrémy – nic není skryto a my se nesnažíme uchránit děti od krve a podobných věcí. Humor filmu je velmi přímočarý, ne moc inteligentní a občas i šokující. Lze ho stěží porovnat s jinými dánskými animovanými filmy, neboť žádný takový v tomto žánru nebyl dosud vyroben. Nejsme vždycky nějak výjimečně uchváceni slaďáky typu Walt Disney, a s Terkelem jsme natočili film s trochou krve, násilím a hlavně legrace. Je to animovaný film, který bychom my sami chtěli vidět!...“ Stefan Fjeldmark, režisér

Režiséři o “Terkel má problém”

Jak se Terkel má problém stal animovaným filmem?
Chtěli jsme něco udělat s dánským bavičem Andersem Matthensenem. Nevěděli jsme úplně co, ale muselo to být něco jiného, nového, provokativního a ze všeho nejdůležitější, strašně legračního.
Zároveň jsme našli levný způsob jak vytvořit 3D animaci s jednoduchým a “syrovým výrazem.” Technika animace byla směsicí motion capture animace (snímání živého herce), tradiční CG animace a důmyslné techniky compositing (slučování). K vyzkoušení techniky jsme udělali malý test s jednoduchou postavou připomínající lobstra, kterou jsme oživili. Když jsme viděli výsledek, shodli jsme se na tom, že tento postup použijeme pro projekt s Andersem Matthesenem.

Jak se přenáší příběh z CD to podoby animovaného filmu?
Od úplného počátku pro nás bylo důležité, abychom zůstali věrni původnímu příběhu. Ale zároveň jsme měli pocit, že bychom měli přidat nějakou další dimenzi. Terkel má problém je populární příběh, který zná (nebo by mělo znát) každé dánské dítě. Dohodli jsme se, že ten příběh trochu rozvineme, abychom překvapili ty, kteří znají tyto příběhy zpaměti.

Co se týče výroby postav a jejich rysů – získali jsme mnohé z již existujícího materiálu. Některé postavy vystupují v Andersových programech a také v brožuře vydaného cédéčka byly ilustrace. Tak jsme zjistili, jak Anders vidí své postavy. Například strýčka Stewarta zná v Dánsku úplně každý, tudíž jsme mu museli přiřadit jeho typické znaky: vousy, vestu, dřevěné boty, červený nos atd. Využili jsme tyto znaky a připojili naše vlastní nápady týkající se zpodobění všech postav.

Jak se přenáší do obrazu Andersův humor?
K tomu došlo velmi přirozeně. My všichni milujeme jeho humor a tón jeho filmu, a všichni jsme se shodli na tom, co chceme přenést do obrazu. Inspirací pro styl filmu je The Muppet Show, The Simpsons a Southpark. Vytvořili jsem několik skic Terkela s jednoduchostí, která je nám blízká. Ostatní postavy jsou založeny na tomto pohledu a naší snahou bylo jim dát co nejoriginálnější a nejkomičtější podobu.

Stručný popis filmu