zavřít

Dlouhý popis filmu

Scary Movie 3 si tentokrát bere na mušku nejúspěšnější filmy tohoto roku: Pána prstenů, Harryho Pottera, Kruh, 8 Mile, Matrix ale i Znamení, či hororové drama Ti druzí a mnohé současné trendy v popkultuře. Vedle osvědčeného hereckého obsazení vás čeká ve vedlejších rolích mnoho hollywoodských hvězd. A možná se objeví i hvězda pop music Michael Jackson!? Režie třetího dílu další parodie Scary Movie se ujal odborník na bláznivé komedie David Zucker, tvůrce filmů Připoutejte se, prosím!, Bláznivá střela, Bláznivá střela: Vůně strachu, Přísně tajné a Dcera mýho šéfa, který společnost SPI International uvádí do kin v dubnu 2004. Filmem Připoutejte se, prosím! vytvořil autor a režisér David Zucker nový rozměr filmové komedie, která si může dovolit bourat veškeré konvence, nemít v humoru žádné zábrany a dobírat si všechny a všechno.

Když David Zucker dostal nabídku režírovat Scary movie 3, chopil se šance natočit další odvážnou komedii. Sledováním současných filmů americké kinematografie a scény současné popkultury, neodolal možnosti vše paradovat a se satirou přistoupit k tak obšírnému materiálu. Zucker říká: „První díl Scary Movie mi připadal velmi zábavný, a když jsem shlédl variace hororových filmových hitů, viděl jsem v nich mnoho scén, které si přímo říkaly o to stát se terčem satiry či parodie. Byl jsem si jistý, že dokážeme natočit velmi zábavný film, když tyto scény obrátíme vzhůru nohama.“

David Zucker přizval ke spolupráci skvělé profesionály. Kamery se ujal Mark Irwin, který pracoval na filmech Moucha, Prci, prci, prcičky 2, Blbý a blbější, Vřískot, Modrá ocel, 10 věcí, které na tobě nenávidím, Upír v Brooklynu... Na působivé zpracování si režisér přizval odborníka na speciální efekty Stuarta Robertsona, držitele Oskara ve své kategorii za film Jak přichází sny a který pracoval na speciálních efektech ve filmu Terminátor 2, Oheň, Stmrtonostná past 2, Smrt jí sluší, Propast, nebo Predátor.

Na scénáři David Zucker spolupracoval se svým dlouholetým přítelem, Patem Proftem, se kterým připravovali Bláznivé střely. Na kontě Pata Profta je autorství scénářů Policejní akademie, Žhavé výstřely, Utopenec na útěku. David Zucker o něm říká „Líbí se mi na něm, to že kombinuje žánry, a to v rámci jedné scény. Například v jedné jediné scéně najdete malou dívku z Kruhu, vědmu z Matrixu i mimozemšťany ze Znamení, takže opravdu dochází ke komickým propojením.“ David Zucker práci na scénáři pojal velmi detailně, ale zároveň věděl, že vtip a satiru do scén dostane pouze na place a díky práci s herci a to se mu také podařilo. Obklopil se týmem, který se již osvědčil v předchozích dílech Scary Movie, a obohatil jej o nové herecké tváře a idoly popkultury.

Stručný popis filmu