zavřít

Dlouhý popis filmu

Před mnoha lety se dva bratři jménem Flurious a Moltor pokusili ukrást legendární korunu známou jako Corona Aurora a jsou uvězneni po galaxii. Strážný Rytíř rozmístí korunu a její drahokamy na planetě Zemi v naději, že zabrání, aby nepadla do špatných rukou. V přítomnosti ji najde Andrew Hartford, milionář dobrodruh, což osvobodí Fluriuse a Moltora z jejich uvěznění. Andrew rekrutuje čtyři elitní teenagery, aby se stali Strážci Vesmíru a zabránili, aby Corona Aurora padla do špatných rukou. Ačkoliv je Hartford nejprve proti tomu, jeho syn Mack se stane pátým členem týmu - Červeným Strážcem. Strážci Vesmíru prohledávají starodávné civilizace všude po světě, aby našli první drahokam, který byl kdysi používán Neptunem - králem Atlantidy. Při tom se utkají se záhadnou Miratrix, která je odhodlaná najít drahokamy a osvobodit svého pána Kamdora.

Při hledání Toru Diamantu se Strážci setkají s mimozemšťanem jménem Tyzonn. Tyzonn přišel na Zemi z planety Merkuria, aby zastavil zlé Strach Kočky, které plánovaly vypustit svou armádu, která byla dříve uvězněna v zrcadlovém vězení. Po ztrátě své snoubenky Velly, je Tyzonn váhavý, ale nakonec je přesvědčen, aby se přidal k Operaci Nejvyšší Rychlost jako Rtuťový Strážce. Spolu se Strážci se setkají s Thorem a Lokim, dvěma ze severských bohů. Jejich začlenění vede k odhalení Modrého Safíru, který je ukraden Kandorem a Miratrix.

Když Thrax, syn Lorda Zedda a Rity Repulsy unikne z uvěznění od Strážného Rytíře, rekrutuje Fluriouse, Moltora, Kamdora, Miratrix a Strach Kočky, aby utvořili zlou alianci a zničili spojení Strážců k Univerzální Morfovací Mřížce. Strážci musí jít na cestu, aby našli legendární meč Excelsior, který je schopen obnovit jejich síly a Strážného Rytíře. S pomocí některých bývalých Strážců Vesmíru - Adama, Černého Strážce, Xandera, Zeleného Mystického Strážce, Bridge, Červeného S.P.D. Strážce, Kiry, Žluté Dino Strážkyně a Tori, Modré Větrné Strážkyně se Strážci Vesmíru spojí k poražení Thraxe, což zničí zlou alianci.

Když se Strážci setkají s virem, Mack učiní šokující zjištění. Uvědomí si, že je android a začne pochybovat o své vlastní existenci, ale stále pomáhá svým přátelům. Například spojením se Strážným Rytířem, aby se stal Červeným Strážným Strážcem. Mezitím se objeví další Strach Kočka jménem Crazar. Tyzonn zjistí, že Vella je stále naživu. Strážci také odhalí Hvězdu Isis, čtvrtý drahomam Corony Aurory.

Oktaviánský Kalich má sílu odhalit poslední drahokam koruny. V konečném, přetahování o něj, jsou zničeny Strach Kočky a Kamdor. Ten ale předtím uvězní Miratrix uvnitř Drahokamu Věčnosti. Flurious zničí Moltora, ukradne korunu a získá také drahokamy. Nyní má k dispozici sílu Corony Aurory a zmrazí San Angeles. V zoufalém pokusu zachránit svět se Mack obětuje, aby Fluriouse zničil jednou provždy. Objeví se Strážný Rytíř a použije Coronu Auroru, aby přivedl Macka zpět k životu. Jak se Mack probudí, uvědomí si, že díky koruně je nyní opravdový člověk. Díky Norgovi se Tyzonn setká s Vellou a Strážci Vesmíru pokračují ve svých životech, teď, když zachránili svět před zlem.

Stručný popis filmu