zavřít

Dlouhý popis filmu

Bývalý likvidátor pojistných událostí Nate Ford práskl v zaměstnání dveřmi. Firma totiž odmítla z jeho zaměstnanecké zdravotní pojistky financovat experimentální léčbu, která mu mohla zachránit synka. Po chlapcově smrti se Nate rozvedl a začal pít. Jednoho dne jej však z obluzení probral majitel jisté společnosti. Přišel za ním s prosbou - konkurence mu ukradla důležité konstrukční plány a Nathan je prý jediný, kdo je může získat zpět.

Není sice zločinec, setkal se však během vyšetřování pojistných událostí se spoustou lumpů, expertů na různé typy kriminality, a zná jejich metody. Nateovi se opravdu podaří dát dohromady špičkový tým. Počítačového odborníka, šikovnou zlodějku, mistra bojových umění a herečku. Sám je mozkem celé operace a jeho plán je více než vychytralý. Ukradené dokumenty se akcí ve stylu Mission Impossible podaří vrátit majiteli. Záhy ale přijde ledová sprcha. Padouch je ve skutečnosti ten, kdo si službu objednal. Tým se mu rozhodne pomstít a potopí ho i s celým jeho podnikem. Každý z nich si přitom vydělá i menší obnos, zhruba 33 milionů dolarů. A jelikož byli do této chvíle všichni zvyklí pracovat sólo a dohoda zněla na jedinou akci, v dobré náladě se rozejdou.

Jenomže kdo jednou okusil spolupráci v perfektně sehraném týmu, záhy pochopí, že jet na vlastní pěst není tak zábavné. Vzrušení a potěcha z dokonale vyvedeného podrazu je zase přitáhnou k sobě a tentokrát se dávají dohromady natrvalo. Pod hlavičkou krycí poradenské společnosti Leverage Consulting přistupují na Nathanovu podmínku: Žádné loupení pro peníze, budou pomáhat obyčejným lidem v boji proti bohatým a mocným, kteří zneužili svého vlivu a peněz. Kradou tedy výhradně křivákům a jen aby učinili nedokonalé spravedlnosti zadost. Služby poskytují obětem zdarma, jen si vždy z uloupeného koláče kousek ukousnou...

Stručný popis filmu