zavřít

Dlouhý popis filmu

Henry Chinaski pracuje v továrnách a skladech, aby mohl ukojit své záliby - chlast, sázení na koně, ženský a především psaní děl, jež nikdo nechce vydávat. Film je založen na knize Charlese Bukowského Faktótum. Ta je příběhem spisovatele žijícího rebelským životem, který je schopen se pro svou poezii upsat i ďáblu.

Charles Bukowski se narodil 16.srpna 1920 v Andernachu v Německu. Ve třech letech se s celou rodinou přestěhoval do Spojených států. Napsal 45 knih poezie a prózy, mezi něž patří Všechny řitě světa i ta má, Poštovní úřad, Šunkový nářez, Ženy, Hollywood nebo Škvár. Jeho druhý román Faktótum byl vydán v roce 1975 a provází Henryho Chinaskiho (literární dvojník Bukowskiho) směsicí nudných prací, které jsou jeho vstupenkou do prohýřených dnů a nocí plných různých ženštin a litrů alkoholu. Jeho trampoty se Bukowski snaží zachytit do nejmenšího detailu. Bukowski napsal také scénář k filmu Barfly. Další filmy založené na jeho literárních předlohách jsou Crazy Love a Příběhy obyčejného šílenství. Jeho knihy byly přeloženy do více než 15 jazyků. Charles Bukowski zemřel 9.března 1994 v San Pedru v Kalifornii. Jeho nejnovější dílo Slouching Toward Nirvana bylo vydané až po jeho smrti.

„Někteří lidé nikdy nevyšilují. Jejich životy musí být skutečně příšerné!!!“
Charles Bukowski

„Intelektuál je člověk vyjadřující jednoduché věci složitě, umělec je člověk, který mluví o složitých věcech jednoduše.“
Charles Bukowski

„Kdyby psaní bylo dražší než papír a poštovné, musel bych s tím taky přestat.“
Charles Bukowski

„Je možné milovat člověka, ale nesmíte ho moc dobře znát.“
Charles Bukowski

„Někdy se prostě musíš vychcat do umyvadla.“
Charles Bukowski

„Nemám rád vězení, protože tam nejsou ty správný bary.“
Charles Bukowski

„Nejdůležitější je umět projít ohněm.“
Charles Bukowski

„Vytvořit stylovou blbost, tak tomu říkám umění.“
Charles Bukowski

Stručný popis filmu