zavřít

Dlouhý popis filmu

Charles Sheldon (Robert Glenister) pracuje jako dodavatel chirurgického vybavení pro ošetřovnu "The Thrift". Cestou za doktorkou Eleanor Bramwellovou je svědkem ošklivé nehody, kdy je obětí mladá elegantní žena. Dopraví jí zcela vyčerpanou svým kočárem na ošetřovnu "The Thrift". Když Eleanor (Jemma Redgrave) prohlíží pacientku, je v šoku, protože zjistí, že je to ve skutečnosti mladý muž Frederick Hackett (Hans Matheson).

Ostatní pacienti a ošetřující personál nejsou nadšeni, že mají Fredericka ve své blízkosti, ale jeho zranění jsou vážná a tak ho musí nechat Eleanor přes noc na ošetřovně. Následující den, opilý pacient pan Beamish čeká na ošetření tržné rány na ruce, ale pod vlivem alkoholu napadne mladého Fredericka, rozbitou lahví ho těžce pořeže na krku a prchne... Frederick ztrácí mnoho krve a Eleanor v boji o jeho život rozhodne, že mu daruje svou vlastní krev a udělá transfůzi. Když se Charles Shelton dozví o zlém útoku na Fredericka a jeho velmi kritickém zdravotním stavu, je velmi znepokojený a navštíví Eleanor a Fredericka na ošetřovně. V očích Eleanor je Charlesovo gesto a chování velmi "džentlmenské".

Když se pomalu začne lepšit Hackettův zdravotní stav a nabude vědomí, vyjádří Frederick svůj dík panu Sheldonovi. Nakonec se mladý Frederick díky doktorce Eleanor Bramwellové a jejímu personálu zotaví. Ještě než odejde z její ošetřovny, Eleanor shledá, že žije Frederick špatným způsobem života a proto v zoufalé snaze mu nějak pomoci jej přesvědčuje, aby nastoupil do Evangelické polepšovny pana Sullivana (Robert Pugh), ale Frederick odmítne a Eleanor je zklamaná...

Stručný popis filmu