zavřít

Dlouhý popis filmu

Carrie je americký kultovní hororový film z roku 1976, který režíroval Brian De Palma a jehož scénář napsal Lawrence D. Cohen, založený na stejnojmenném románu Stephena Kinga.

Film a román se zabývá sociálně vyloučenou dospívající dívkou, Carrie White, která zjistí, že disponuje telekinetickou silou poté, co byla podrobena jak fyzickému a psychickému týrání ze strany svých vrstevníků, učitelů a své hysterické matky. Atmosféra hrůzy narůstá stejně, jak roste dívčino ponižování. V závěru příběhu způsobí svými schopnostmi masakr na školním plese.

Film Carrie je považován za mezník v žánru hororů a jeho ztvárnění je považováno za jedno z nejlepších filmových zpracování na motivy románu Stephena Kinga. Tento film zaznamenal také velký úspěch pro studio United Artists. Získal Velkou cenu na Festivalu fantastických filmů 1977 v Avoriaz. Dva z herců (Sissy Spacek a Piper Laurie) byli nominováni na Oscara.

Kritiky byly kladné. A tak vznikl ještě jeden díl - The Rage: Carrie 2, jako televizní remake vyšel v roce 2002, a to již bez účasti režiséra a producenta Briana De Palmy.