zavřít

Dlouhý popis filmu

Komediální sci-fi film režírovaný panem Yasuo Baba, vám představí Japonsko upadající do nezvratné krize, kterou odstartovalo chybné politické rozhodnutí někdy v roce 1990. I v očích hlavní hrdinky filmu Mayumi (hraje Ryoko Hirosue), se ocitáte v postavení, kdy dlužíte nemalé peníze a pronásleduje vás věřitel na každém kroku.

Po tragické smrti své matky Mariko Tanaka (Hiroko Yakushimaru) se dozvídá, že věci jsou úplně jinak. Její matka, která pracovala jako výzkumník pro firmu Hitachi, předělala pračku na praní na stroj času :-). Mayumi je jediná která jím může projít do minulosti a pokusit se zvrátit nastávající ekonomický krach celé země. Vědoma si své finanční situace a touha zachránit matku, ji nakonec přiměje cestu časem uskutečnit.

Ocitne se tak v roce 1990, kde velké mejdany a flámování je každodením chlebem a peníze létají téměř vzduchem. Čeká jí ovšem kromě nesnadného zvrácení ekonomické situace, hledání matky a překonávání nástrah jiné doby ještě nemalé překvapení, v podobě Isao Shimokawaji (Hiroshi Abe). Film vás uchvátí svým originálním nápadem, možná místy dojme, ale hlavně skvěle pobaví.

Stručný popis filmu