zavřít

Dlouhý popis filmu

Neúspěšný obchodní makléř Virgil Guppy (Hans Matheson) se chystá koupit auto. Ale ne kdejaké auto, chce luxusní. To je více než jednoduché. Koupě auta je posledním dílkem do jeho "skládačky", který mu schází. Má byt, práci, nosí drahé šaty, má přátele z vyšší společnosti, krásnou přítelkyni Fionu a luxusní auto mu dopomůže k dokonalému vytvoření jeho identity.

Virgil si nakonec kupuje od dvou prohnaných prodejců aut Davida a jeho syna Buddyho Leerových (zde je hrají Michael Attwell a Peter Moreton) auto značky Jaguar sice s málo najetými kilometry, ale s mírně poškozenou karosérií. Bohužel už po 4 ujetých mílích auto nadobro vypoví službu. Virgil nechce ztrácet čas ani peníze prostřednictvím soudů, ale co je horší, v zavazadlovém prostoru auta nalezne čísi mrtvolu...

Virgil je zatčen po řadě nepřímých důkazů předložených různými svědky, mezi které se řadí i bývalý účetní, nyní důchodce pan Sydney Greengras (Frank Mills), který má hrozný nutkavý zvyk, že mladého Virgila všude neustále špehuje a stopuje kudy Virgil chodí. Virgil je přesvědčen, že byl podveden prodejcem aut - Davidem Leerem, který ale jak se zdá zmizel neznámo kam.

Virgil je sice propuštěn na kauci, ale jeho "skládačka" dokonalého života se začne rozpadat. V práci dostane okamžitou výpověď, jeho přítelkyně Fiona Money (Beth Winslet) ho opustí s jeho charismatickým, nyní již bývalým nejlepším kamarádem Alexem (Peter Ferdinando) - zkrátka ve chvilce ztratí vše, na čem mu nejvíce záleželo.. Je úplně na dně a bezúčelně bloudí ulicemi, když ho srazí kradené auto. Spřátelí se a je přijat do gangu pouličních zlodějů aut, které vede tajemná a nevyléčitelně nemocná Tiffany Shades (zde ji ztvárnila Charlotte Coleman), která se rozhodne nešťasnému bývalému makléři pomoci. Idylické chvíle s jeho novými přáteli z podsvětí však nemají dlouhé trvání. Obchodník aut David Leer je nalezen mrtvý a Virgil je hledán pro dvě vraždy jak policií, tak druhým obchodníkem aut Buddym Leerem, který chce pomstít smrt svého otce.
Virgil je proto na útěku a hledá útěchu u Tiffany, které slíbí, že až ona zemře, postará se o jejího desetiletého syna Dolittla (Jordan Maxwell). Nakonec za podpory Tiffany najde sílu k boji, rozhodne se získat zpět svůj život a prokázat svou nevinu.

Mnoho mu nezbývá, ale díky kombinaci štěstí, tragických okolností, nekonvenční práci ze strany policistů a svým vlastním přičiněním Virgil odhalí svého nepřítele. V konečném zúčtování ve dvoře na šrot kdesi na okraji města Virgil dokáže svou nevinu, ale vzápětí nato se stane věc, se kterou nikdo nepočítal, hlavně ne smolař Virgil Guppy...

Stručný popis filmu